​​

Oto koruma

NEDEN FIAT OTO KORUMA?

Fiat Oto Koruma Hizmeti kapsamında sunulan faydalar ile, aracınız gençleşir , güzelleşir , iç ve dış temizliğin yanısıra tüm yüzeylerin dış etkenlere karşı korunmuş olmasını sağlar. 

HİZMET ÇEŞİTLERİ

Motor Temizleme ve Koruma:

Otomobilin kalbi olan motor zamanla , toz ,yağ ve çamur gibi dış etkenlerden olumsuz etkilenir. Bu hizmetle ile müşteri tertemiz ve yenilenmiş bir motora sahip olur.

Detaylı İç Temizlik ve Koruma:

Otomobilin içinde zamanla oluşmuş kir , leke , toz , bakteri , ve kötü kokuları giderir . Deri ve vinil yüzeylerin yıpranıp çatlamasını , soyulmasını engeller.

Detaylı Dış Temizlik ve Boya Koruma:

Zamanla yıpranan , çizilen , soluklaşan dış yüzeyler üzerine etki ederek aracınızı parlak ve güzel görünümüne kavuşturur . Özellikle çıkması zor olan ve boyaya zarar veren kuş pisliği ve reçine gibi dış etkenler temizlenir ve boyaya zarar vermesi engellenir.

Komple Oto Koruma:

Bu hizmet , yukarıdaki 3 hizmetin birleşmesinden oluşur.

DİĞER FIAT OTO KORUMA UYGULAMALARI

Antibakteriyel ve Antiviral Koruma

Tüm araç içi yüzeyler, nano teknoloji ile geliştirilmiş özel bir ürün kullanılarak, bakteri, mantar, mikrop ve virüslerden arındırılarak dezenfekte edilir. Temas ile bulaşan hastalıklara karşı ciddi bir önlem olarak, uygulamanın 90 günde bir tekrar edilmesi tavsiye edilir.

Cam Su Kaydırıcı

Yağmur Suyu Kaydırıcı, cam üzerindeki mikroskobik gözenekleri doldurarak yağmurlu veya karlı havalarda net bir görüş ve sürüş güvenliği oluşturur. Cam üzerinde don, buz, tuz, çamur, böcek yapışmasını önemli ölçüde azaltır.

Cam Buğu Önleyici

Cam Buğu Önleyici, nemli ya da soğuk havalarda sürüş esnasında ön cam, yan ve arka camlar ve dikiz aynasında meydana gelen buğunun oluşmasını önler. Net bir görüş ve sürüş güvenliği sağlar.

AÇIKLAMA 2017 YILI TAVSİYE EDİLEN TUTAR
Komple Oto Koruma 447 TL+KDV
Detaylı Dış Temizlik & Koruma 288 TL+KDV
Detaylı İç Temizlik & Koruma 203 TL+KDV
Motor Temizleme & Parlatma 77 TL+KDV
Yeni Araç Hızlı Cila 90 TL+KDV
Yeni Araç Komple Oto koruma 274 TL+KDV
Antibakteriyel/Antiviral Uygulama 46 TL+KDV
Detaylı İç Temizlik/Antibakteriyel Uygulama 214 TL+KDV
Antibakteriyel/Antiviral Ducato 95 TL+KDV
Detaylı İç Temizlik ve Antibakteriyel Ducato 453 TL+KDV
Dış Oto Koruma - 10 Numara Fiat 142 TL+KDV

Araç Altı İzolasyon

FIAT Araç Altı İzolasyon hizmetimiz, yol zemini ve lastiklerden kaynaklanan ses ve gürültünün belirli ölçülerde araç içine girişini engeller. Böylece, yol şartlarından kaynaklanan araç içi gürültü seviyesini düşürerek daha konforlu bir yolculuk imkanı sağlar.

TOFAŞ Araştırma ve Geliştirme departmanı tarafından gerçekleştirilen akustik test sonuçlarında da görüldüğü gibi, uygulama sonrasında, öncesine göre araç içi gürültü seviyesinde 3 desibellik önemli bir iyileşme sağlanmıştır.

 

 

Söz konusu uygulama ile aynı zamanda ilave fiziksel koruma da sağlanarak araç altının paslanma ve darbe gibi dış etkenlere karşı dayanıklılığı artırılıyor.

Hizmetimizden faydalanabilmek için yetkili servilerimize başvurabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Satış Fiyatları

AÇIKLAMA     2017 YILI TAVSİYE EDİLEN TUTAR
Fiat Araç Altı İzolasyon     425 TL + KDV

 

Servis randevusu almak için tıklayın.

Karbon Temizleme

Aracınızı el değmeden temizliyoruz.

Fiat Karbon Temizleme hizmetimizde karbon temizleme, emme manifold temizleme ve dizel partikül filtresi hizmetlerini veriyoruz.

Dizel yakıtlar ve benzin, aynı kömür gibi bir hidrokarbon bileşiği olan ve fosil oluşum sonucunda meydana gelen ham petrolden elde edilir. Her hidrokarbon bileşiği yandığı zaman, yanma sürecinin doğal sonucu olarak kurum oluşumu meydana gelir. Kurum ya da karbon birikintileri, dizel ve benzinle çalışan tüm araç motorlarında oluşur ve asla tamamen engellenemez.

FIAT Karbon Temizleme işleminde elde edeceğiniz faydalar:

 • Fiat karbon temizleme sonrasında kurumdan kurtulan motor daha rahat nefes alır, performansı artar.
 • Karbon temizleme işlemi düzenli olarak yapıldığında motorun ömrü uzar. (40.000 km'de bir yapılması tavsiye edilir.)
 • Yakıt tüketimi azalır.
 • Çevreye salınan zararlı egzoz gazları azalır.

FIAT Emme Manifold Temizleme hizmetini, dizel ve benzinli araçlar için hava emiş sistemi temizleme hizmeti olarak tanımlayabiliriz. FIAT Emme Manifold Temizleme hizmeti; emme manifoldu, EGR valfi, turbo palleri ve gaz kelebeği içerisindeki karbon partiküllerini temizleyerek motorun mümkün olan en üst seviyedeki performansına ve yakıt tüketim değerlerine ulaşmasına katkıda bulunur.

Fiat Karbon Temizleme hizmeti ile aracınızın yakıt sistemi temizlenirken Emme Manifoldu Temizleme hizmeti ile aracınızın hava emiş sistemleri temizlenir.

DİZEL PARTİKÜL TEMİZLEME HİZMETİ:

Dizel partikül filtre; seramik yapılı çok sayıda kapalı ve açık hücrelerin bir araya gelmesiyle oluşmuş kurum partiküllerini biriktiren ve belirli ömrü olan bir filtredir. Araç kullanıldığı sürece biriken bu kurum partikülleri (parçacıklar) rejenerasyon denilen filtrenin kendi kendine temizleme özelliği işlemi ile küle dönüştürülerek filtre içerisinden özel bir süreçle kendiliğinden egzoz yoluyla dış ortama atılır. Rejenerasyon işlemi DPF parça ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir.

Dizel Partikül Filtresi içerisinde biriken kurumun temizlenmemesi durumunda;

 • Yüksek maliyetli partikül filtresinin kısa sürede tıkanıp değiştirilmesine
 • Yakıt tüketiminin yükselmesine (%3-%10 arasında)
 • Katalitik konvertörün ömrünün kısalmasına
 • Motor gücü ve torkunun azalmasına,
 • Araç turbosunun ömrünün kısalmasına ve parçanın bozulmasına neden olabilmektedir.

Tavsiye Edilen Hizmet Fiyatları

AÇIKLAMA 2017 YILI TAVSİYE EDİLEN TUTAR
FIAT Karbon Temizleme Bakım 69 TL +KDV
FIAT Karbon Temizleme Bakım Dışı 90 TL +KDV
FIAT Karbon Temizleme Bakım - Emme Manifoldu 42 TL+KDV
FIAT Karbon Temizleme Bakım Diğer Marka 90 TL+KDV
FIAT Karbon Temizleme Bakım Diğer Marka - Emme Manifoldu 42 TL+KDV
FIAT Karbon Temizleme Bakım - Filo 37 TL+KDV
Dizel Partikül Temizleme İşlemi 198 TL+KDV

Servis randevusu almak için tıklayın.

Oto Muayene Hizmeti

NEDEN FIAT OTO MUAYENE HİZMETİ?
Unutmayın: Hususi (binek) otomobillerin, ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir; diğer ticari statüsündeki araçların (taksi, kamyon, otobüs vb. ticari araçlar bu gruba dâhildir) ise ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir periyodik olarak zorunlu araç muayenelerinin yaptırılması zorunludur.
FIAT'ınızı, zorunlu araç muayenesine yüzde yüz hazırlayabilmek için FIAT Oto Muayene hizmetinden siz de yararlanabilirsiniz.

FIAT OTO MUAYENE HİZMETİ İLE MÜŞTERİLERİMİZE SUNDUĞUMUZ FAYDALAR NELERDİR?

Motor Numarası Okunması

TÜVTÜRK Muayene İstasyonu yetkilileri motor numarasını araç üzerinden okuyamadıkları durumlarda, aracı yetkili servise göndermektedirler. Araç üzerinden motor numarası okunarak, araç muayene istasyonu matbu formları doldurulur ve imzalanır.

Muayene Öncesi Kontrol

Yasal mevzuata göre hazırlanmış olan FIAT Oto Muayene Kontrol Listesi dâhilinde aracın ön muayenesi, gerekli cihazlarla ölçümler yapılarak gerçekleştirilir.

FIAT Oto Muayene (Komple Paket)

Tavsiye Edilen Hizmet Fiyatları

AÇIKLAMA 2017 YILI TAVSİYE EDİLEN TUTAR
FIAT Muayene Öncesi Kontrol 78 TL+KDV
Motor Numarası Okunması 21 TL+KDV
FIAT Oto muayene hizmeti 198 TL+KDV
Fren Test Cihazı Kontrol 36 TL+KDV
Far Ayarı 21 TL+KDV

Servis randevusu almak için tıklayın.

Yedek AracımFiat Yetkili Servisleri'nde, araçlarını aynı gün içinde teslim alamayan mekanik şahıs müşterilerimize ücretsiz yedek araç hizmeti!

FIAT'ta otomobilinizi servise bıraktığınızda araçsız kalmazsınız. Otomobilini servise bırakan müşterilerimizin çok sayıda formalite ile uğraşmadan, günlük hayatına tertemiz bir yedek araç ile devam etmeleri için Fiat Yedek Aracım hizmetini sunuyoruz.

Servis randevusu almak için tıklayın.

Kasko

HİZMET TANITIMI - BİLGİLENDİRME

FIAT marka araçlar için özel olarak hazırlanan FIAT Kasko Poliçesi, her türlü riske karşı aracınızın uğrayacağı zararları güvence altına alır ve aracınızda oluşan tüm hasarlar FIAT yetkili servislerinin güvencesi ile onarılır. 1.000 TL altındaki onarımlarda eksper tayin edilmeden onarıma başlanır, dolayısıyla işlemleriniz daha çabuk tamamlanır. FIAT Kasko ile tüm onarımların Fiat yetkili servislerinde yapılması garanti altına alınarak, orjinal yedek parça ve yetkin personel tarafından hizmet alma avantajı sağlanmış olur. 

RİSKLERE KARŞI GÜVENCE

Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek durumlarda ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması hâlinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır. Aracın uğrayacağı kısmi zararlarda sigorta bedeli eksilmez. Terör, sel/su ve deprem teminatı dâhildir. Muafiyet uygulanmaz.

MİNİ ONARIM HİZMETİ

Mini Onarım Hizmeti, FIAT Kasko poliçenizin geçerlilik süresi boyunca, aracınızın kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik aksamlarında oluşabilecek belirtilen ölçü ve adet limitleri dâhilindeki küçük ölçekli hasarların bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir. Hasar onarımı için sigortalının kasko poliçesi ve sözlü beyanı yeterli olup, herhangi bir zabıt, tutanak veya ekspertiz gerekmez.

YANGIN VE SAĞLIK SİGORTASI

FIAT Kasko poliçesi, özel şartlarda yangın ve kasko sağlık sigortası imkanı  sunar ve diğer kasko poliçelerine kıyasla ekstra avantajlar içerir.
Ayrıca FIAT Kasko kapsamında cam muafiyeti uygulaması olmadığı için cam hasarlarında orjinal
cam ile değiştirme imkanı sunulur.

Servis randevusu almak için tıklayın.

Uzatılmış Garanti

Müşteriye sunulabilecek satış seçeneklerimiz aşağıdaki gibidir. :

-Gold Plan:  Mekanik garanti kapsam ve şartlarının değişmeden devam ettiği satış seçeneğidir. Model bazlı paket kapsamında müşteriye sunulabilecek seçenekler aşağıdaki gibidir.

Yıl satış seçenekleri
Gold 4.yıl 150.000 KM
Gold 4. ve 5. Yıl 150.000 KM 


+ KM satış seçenekleri
Gold 3. Yıl 150.000 KM + 50.000 KM (Fiorino / Yeni Doblo)
Gold 3. Yıl 150.000 km + 150.000 KM (Fiorino / Yeni Doblo) 

Tüm satış seçeneklerimiz Ducato modeli hariç olarak uygulanacaktır.

Servis randevusu almak için tıklayın.

Acil Servis

Nerede olursanız olun, 365 gün 24 saat yanınızdayız. Aracınızda herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda tek yapmanız gereken Acil Servis hattımızı arayarak operatöre bulunduğunuz yeri bildirmek.

Acil servis hizmeti kapsamında yol kenarında yardım, aracın en yakın Fiat yetkili servisine çekilmesi, aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama, daimi ikametgaha seyahat ve yolculuğa devam seyahati, seyahata devam amacıyla kiralık araç hizmetleri verilir. Garantisi bitmiş olan araçların yolda kalması ya da garantisi devam eden ancak arızanın kullanıcı kaynaklı olması durumlarında hizmet ücreti müşteriden talep edilirken; diğer durumlarda tüm acil servis hizmetleri müşterilerimize ücretsiz olarak sağlanır.

Satış sonrası hizmetlerimizin kalitesini yükseltmek ve müşteri memnuniyetini daha da artırabilmek amacıyla Acil Yol Yardım hizmetimizin kapsamı genişletilmiştir. Buna göre;
 
I. Aracın kaza yapması
II. Yakıt bitmesi
III. Lastik değişimi
IV. Anahtarın araç içerisinde unutulması
V. Anahtar kaybı
durumlarında hizmet bedeli  müşterimizden talep edilirken; yeni düzenleme ile birlikte belirtilen hizmetler aracının garantisi devam eden müşterilerimize ücretsiz olarak verilir.

Yakıt Güvence Sistemi

Akaryakıtınızı sürekli olarak OPET istasyonlarından alın, akaryakıttan kaynaklanabilecek hasarlara karşı onarım maliyetleri size yansımasın. "Aracınızın mekanik garanti ve uzatılmış garanti süresi boyunca yakıt güvence sistemi geçerlidir."

Akaryakıtınızı sürekli OPET istasyonlarından alırsanız, akaryakıtdan kaynaklanabilecek hasarlara karşı onarım maliyetleri size yansımıyor. Yakıt güvence sistemi aracın garanti süresince veriliyor.

LPG

Kullanıcılarının çevre ve ekonomi konusundaki hassasiyetlerini önemseyen FIAT, bu anlayışla hizmetleri arasına benzinli araçları için LPG dönüşüm uygulamasını da ekledi. Bu uygulama ile benzin ve dizele kıyasla aracınızın motorunda daha temiz yanma sağlayarak daha az karbon salımına ve daha düşük yakıt tüketimine imkan veren LPG'yi kullanabilirsiniz. LPG, sıvı halde depolanan ve tüketim anında gaz haline geçebilen bir yakıt olarak çevre dostu ve diğer yakıt türlerine gore çok daha verimlidir.


Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT Professional modelleri için özel yazılımlar kullanılarak tasarlandı. Fiorino ve Doblo modellerine  uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinimlerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzoz emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın "3 yıl / 150.000 km" garantisi devam eder.
LPG kiti dönüşüm operasyonları FIAT yetkili servislerinde FIAT garantisi altında gerçekleştirilir. LPG kitine ait bakım ve onarım işlemleriniz için de FIAT yetkili servisleri sizlere en iyi hizmeti verir.


FIAT servislerinde aracınıza taktıracağınız LPG kitleri "UNECE* Araç Regulasyonu" belgesine sahip olup tüm yasal zorunlulukları sağlayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. LPG dönüşümü sonrası ister benzinli ister LPG'li olarak kullanabileceğiniz aracınızın hem motor hem de yakıt aksamları FIAT garantisi altına alınırken, güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır.


Siz de LPG dönüşümü ile daha ekonomik ve çevreye daha duyarlı ve güvenli bir sürüş keyfi için bir FIAT yetkili servisine başvurabilirsiniz.

Şimdi Fiat otomobilinizin LPG dönüşümünü yetkili servislerde yaptırın, otogazınızı bir yıl boyunca %10 indirimle alın. Aygaz Yakıt Güvence Sistemi garantisiyle içiniz hep rahat yola çıkın.

*UNECE : The United Nations Economic Commission for Europe

LPG Dönüşümü yapılan modellerimiz
Fiorino 1.4
 
LPG Montaj Hizmeti Veren Servislerimizin Bulunduğu İller
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Aksaray
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Batman
Bolu
Bursa
Çanakkale
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
Isparta
İçel (Mersin)
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Sivas
Şanlıurfa
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Uşak
Van
Yalova
Zonguldak

 

Hızlı Servis

Hızlı Servis ile 1 saatte yolunuza devam edin!

Hızlı Servis randevusu almak için tıklayın.

Bakım Paketi

Bakım Paketi hizmeti nedir?

Aracınızın bakımlarını Fiat yetkili servislerinin onarım kalitesiyle daha uygun fiyata yaptırmanız için bakım paketi hizmetini sunuyoruz. Aracınızı kullanım sıklığınıza göre size uygun olan kilometre seçeneklerini kapsayan bakım paketiyle, bakım bedelini önceden ödeyerek olası enflasyon ve fiyat artışlarından korunmuş olursunuz. Size en uygun bakım paketinizi aracınızı satın aldığınızda veya ilk bakımınızı yaptırıncaya kadar geçen süre içerisinde Fiat yetkili servislerinden satın alabilirsiniz.

 

Faydaları Nedir?

Hesaplı

Enflasyon ve fiyat artışlarından etkilenmezsiniz.

Kolay

Aracınızı servise bakım için getirdiğinizde ödeme yapmazsınız.

Esnek

Farklı kilometre seçeneklerine göre ihtiyacınız olan paketi alırsınız.

Akıllı

Fiat’ın kullanıcı el kitabında tarif ettiği standartlardaki bakım planı takip edilir.

Güvenli

Fiat yetkili servislerinde fabrika eğitimli uzman teknik personel tarafından aracınız onarılır.

Koruyucu

Düzenli bakım aracınızın ikinci el değerini yükseltir.

Aktarılabilir

Aracınızı sattığınızda bakım paketi yeni sahibine devredilir.

 

Periyodik Bakım Nedir?

Aracın uzun ömürlü olması için doğru bakım gerekli. Bu nedenle 1.3 Multijet araçlarda her 10.000 kilometrede bir yağ bakımı olmak üzere, tüm araçlarda her 20.000 kilometrede (veya kilometre dolmazsa yılda bir kez) periyodik bakımların yapılması gereklidir. Kullanım kılavuzunda belirtilen periyodik bakım işlemleri, belirtilen zaman ve kilometrelerde yapıldığında;

 • Sürüş güvenliğiniz ve aracınızın maksimum performans ile kullanımı,
 • Ortaya çıkabilecek arızalara karşı önleyici tedbir alınması,
 • Aracın kullanım süresince çevreye zarar vermeyecek emisyon standartlarında kalması sağlanmış olur.

 

Size En Uygun Bakım Paketini Seçin

1 yıl 20.000 km

2 yıl 40.000 km

3 yıl 60.000 km

4 yıl 80.000 km

5 yıl 100.000 km

 • Paketler bir önceki periyodik bakımları kapsamaktadır. Örneğin 2 yıl 40.000 km paket seçeneği 1.3 motor tipinde bir araçta 2 ana bakım ve 2 ara bakım (yağ bakımı) olmak üzere 4 bakımı içermektedir. 1.4 ve 1.6 motor tipinde bir araçta için ise 2 bakımı içermektedir.
 •  Yıl ya da km hangisi önce dolarsa sona erer.
 
 
20 Temmuz 2018-31 Ağustos 2018
Tavsiye Edilen Bakım Paketi Fiyatları ve Paket Yıl/Km Seçenekleri
 
 
 
*0-20.000 km paketi araç satış tarihi itibariyle araç yaşı 1 yaştan küçük ve araç kilometresi 5.000 km’den küçük olan müşterilerimize satılabilir.