GARANTİ NEDİR VE FIAT GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?

Arac garantisi TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından teslim edildiği tarihten itibaren 3 Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse, Ducato model araçlar hariç) tüm mekanik aksamı üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.

DUCATO model araçların tüm mekanik aksamı 2 yıl (Sınırsız km) , Fullback model araçlar için ise yasal garanti süresini takip eden 3 yıl veya toplam 150.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa), TOFAŞ Yetkili Servislerinde Uzatılmış Onarım Güvencesi hizmeti ile üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ın garantisi altındadır.Onarım Güvencesi aracın müşteriye teslim edildiği tarihten başlayarak kesintisiz olarak, kullanma kılavuzunda belirtilen tüm periyodik bakımlarının ve onarım işlemlerinin eksiksiz olarak yapılmış olması koşuluyla verilecektir. Minumum bakım aralığı, kullanıcı el kitabında belirtilen aralıktır.

Akü garanti süresi 2 Yıl süreli, tekerlek lastiklerinin garanti süresi ise 2 yıl veya 1,6mm diş derinliği (hangisi önce dolarsa) ile sınırlıdır.

Araç Garantisi çok daha uzun süreli Pas Garantisi ve Boya Garantisini de içerir. Boya Garantisi araç gövdelerinde imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı aracınızın teslim tarihinden itibaren 3 yıl güvence sunar. Pas Garantisi ile korozyona karşı aracınız 8 yıl güvencededir.

Fiat yetkili servislerinde yaptırdığınız ve bedelini ödediğiniz işçilikler, kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onarımı yapan yetkili servisin garantisi altındadır. Aracınızın onarımında kullanılan Fiat yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca garanti altındadır.

GARANTİ ŞARTLARI VE UYGULAMA (KULLANIM ÖMÜRLÜ PARÇALAR VE SARF MALZEMELER GİBİ)

Garantiden yararlanmak için periyodik bakımların zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması gerekir. Fiat Yetkili Servisleri dışında yaptıracağınız bakım ve onarımlarda eksiklik veya hata olursa, bu eksik veya hatalı yapılan işin sonucunda yaşanabilecek arızaların araç garantisi kapsamına girmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Kullanıcı el kitabında belirtilen herhangi bir sarf malzemesi ve değişim işçilik saat ücreti (benzin, yağ, filtreler, cam silecek süpürgesi vb.), hatalı veya kirli yakıt kullanımından doğabilecek motor, enjektör ve yakıt sistemi arızaları, hatalı veya kirli yağ, antifiriz, hidrolik vb. kullanılmasından doğabilecek arızalar garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

Lastikler, debriyaj baskı ve balatası, amortisörler, fren balataları ve diskleri, kayışlar, rotbaşı-rotil, salıncak burcu, rulmanlar vb. parçalar normal kullanım sonucu eskiyen, aşınan, yıpranan veya ömrünü tamamlayan parçalardır. Periyodik bakımlar esnasında  yenileri ile değişim ve onarım işlemlerinin yapılması öngörülür. Bu periyodlarda değişimi yapılmayan parçalar araç garantisi kapsamı dışında değerlendirilir.

​ ​

Yandaki kutuyu işaretleyerek veri paylaşım ilkelerinizi ve şartlarınızı kabul ediyorum
Gönder

İletişim İzni

Tofaş’a verdiğiniz tüm kişisel verileriniz yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz, Tofaş’ın size fayda sunabilmesi, ticari elektronik ileti gönderilebilmesi, size özel kampanyalar tasarlanabilmesi, anket veya telesatış uygulamaları, araştırma, planlama, veri işleme, istatistiki analizler gibi amaçların gerçekleştirilebilmesi için Tofaş tarafından işlenecektir. Sağlanacak faydalar, elektronik ticari ileti ve bilgilendirmeler için kişisel verileriniz kullanılarak telefon, kısa mesaj, sms, mms, video, e-posta, mektup gibi kanallardan Tofaş tarafından size sunulacaktır. Tüm kişisel verileriniz ve Tofaş, Tofaş bayi, yetkili satıcı, servislerinde yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda; Tofaş, internet ortamında dijital pazarlama yapılmasını sağlayan her türlü uygulamaya ve platforma, pazar araştırma firmalarına, analitik veri işleme hizmetleri veren firmalara, bu firmaların şube, acente ve franchise’larına, ayrıca bu şirketlerin altyapı sağlayıcılarına ve hizmet aldığı diğer şirketlere (gönderi şirketi, çağrı merkezi, danışmanlar gibi) aktarılabilecek ve bu kişilerce yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi için işlenebilecektir. Kişisel verileriniz farklı platformlar arasında da aktarılabilecek ve bu platformlarda yer alan kişisel verileriniz birleştirilerek işlenebilecektir.

Platformlar kapsamında hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi ücretsiz ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz www.fiat.com.tr'den iletebilirsiniz.

Zaman zaman, web-sitemize güncellenmiş versiyonlar yükleyerek iş bu metin değiştirilebilir. Değiştirilen herhangi bir metin için tarafınızı bildirimde bulunulacaktır. Bu değişikliklerden haberdar olmak için web-sitelerimizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.